1.pol./1.hod. - 26. a 27.9 2016 - Výroba notýsku, jmenovky, seznamování

26.09.2016 00:00

S dětmi si vyrobíme notýsek, do kterého si každou hodinu nalepí mé sdělení z předchozí hodiny, ozdobí jej. Zároveň se navzájem představíme, seznámíme s pravidly a stylem práce a vyrobíme vlastní jmenovku.

Co dnes rozvíjíme:

  • vlastní návrhy, fantazie,
  • lepení pomocí špachtličky i štětce,
  • kresba fixy a třpytivými fixy – správný úchop,
  • stříhání, lepení,
  • dekorování (třpytky, barevné papíry, kresba),
  • čistota práce,
  • radost z vlastnoručně vyrobeného notýsku a pocit zodpovědnosti za notýsek :-)

Kašpárci, skřítci:

Prvním úkolem byla zábava - otrhat perforované okraje papíru. Děti si nejprve nalepily první zprávu do notýsku a orazítkovaly, poté samostatně vlepily notýsek do desek pomocí špachtličky a s nadšením se pustily do dekorování obalu notýsku. Na vybraný barevný papír se podepsaly a ten nalepily, vybraly si zvířátko a další ozdoby, které také nalepily, dále kreslily třpytivými fixy, zdobily třpytkami - to je opravdu baví, papírem, razítky. Ideálně jsme kreslily obrysy balonků a ty vyplňovaly lepidlem a sypaly třpytkami. Kdo měl, hotovo, dekoroval si vizitku. Děti jsem nechala tvořit dle jejich fantazie a do jejich práce a tvoření příliš nezasahovala.Všechny děti se moc snažily, nekopírovaly práci ostatních, do práce byly zabrané a práce jim šla od ruky. Notýsky se jim  opravdu moc povedly.

Vodníci, čarodějové:

Prvním úkolem byla zábava - otrhat perforované okraje papíru. Děti si nejprve nalepily první zprávu do notýsku a orazítkovaly, poté samostatně vlepily notýsek do desek pomocí špachtličky a s nadšením se pustily do dekorování obalu notýsku. Na vybraný barevný papír se podepsaly a ten nalepily, vybraly si zvířátko a další ozdoby, které také nalepily, dále kreslily třpytivými fixy, zdobily třpytkami - to je opravdu baví, papírem, razítky). Ideálně jsme kreslily obrysy balonků a ty vyplňovaly lepidlem a sypaly třpytkami. Děti jsem nechala tvořit dle jejich fantazie a do jejich práce a tvoření příliš nezasahovala.Všechny děti se moc snažily, nekopírovaly práci ostatních, do práce byly zabrané a práce jim šla od ruky. Notýsky se jim  opravdu moc povedly.

Budulínci:

Prvním úkolem byla zábava - otrhat perforované okraje papíru. Děti dostaly notýsek vlepený do desek a nadepsaný barevný papír se jménem, hned se s nadšením pustily do dekorování obalu notýsku. Vybraly si zvířátko a další ozdoby, které také nalepily, dále kreslily třpytivými fixy, zdobily třpytkami - to je opravdu baví, papírem, razítky). Ideálně jsme kreslily obrysy balonků a ty vyplňovaly lepidlem a sypaly třpytkami. Děti jsem nechala tvořit dle jejich fantazie a do jejich práce a tvoření příliš nezasahovala.Všechny děti se moc snažily, nekopírovaly práci ostatních, do práce byly zabrané a práce jim šla od ruky. Notýsky se jim  opravdu moc povedly.