Soutěž Chvalského zámku

10.01.2014 10:19

V měsíci září vyhlásil Chvalský zámek výtvarnou soutěž pro dětské kolektivy „O nejlepší zámecké strašidlo, vílu či skřítka“ ve dvou oborech zpracování (1. kresba/malba/koláž a 2. trojrozměrný objekt). Cílem soutěže bylo podpořit kolektivní práce celých školních tříd či jiných dětských kolektivů, a to od jejich plánování až po samotnou realizaci. Do soutěže se přihlásilo celkem 98 dětských kolektivů (a to nejenom z Prahy)!
Dne 8. ledna 2014 zasedla komise ve složení: Martin Velíšek (akademický malíř), Věra Tataro (ilustrátorka a malířka), Alexandra Kohoutová (ředitelka Chvalského zámku), Ondřej Sedláček (kurátor výstav Chvalského zámku) a Růžena Beránková (produkční) a ocenila 19 dětských kolektivů.

S dětmi jsme v kurzu Šikula vytvořily Strašidlo se strašidelným pytlem a v soutěži předškoláků jsme se v kategorii Kresba/Malba/Koláž umístilyna 2. místě :-). Strašidlo jste mohli shlédnout i s dokumentovaným postupem na školkové besídce.

Se slečnami jsme v kurzu Šik slečny vytvořily Vílu Chvalku a v soutěži školáků 2. st. jsme se v kategorii Trojrozměrný objekt umístily rovněž na 2. místě.

Výsledky soutěže:

 Kresba/Malba/Koláž 

Trojrozměrný objekt

Fotogalerii naleznete zde


 

Soutěž Chvalského zámku:

- fotografie

- popis soutěže včetně výsledků