I./14. 8. + 9.1.2019 - Výroba tříkrálových průsvitů do oken

10.01.2019 20:23

Co dnes rozvíjíme:

  • Dodržení střihu dle pokynu, menší děti dle předkresleného střihu,
  • Stříhání čtvrtky, hedvábných papírů,
  • Lepení,
  • Čistota práce,
  • Vlastní návrh okna a dekorací (příčky, 3 králové/koruny, barevné průsvity).

Děti si vybraly barvu čtvrtky dle vlastní volby a dle mých pokynů a v souladu s jejich představou o tvaru okna vystřihly rám. Ten nalepily na hedvábný papír, obstřihly, doplnily příčkami a siluetami 3 králů/korun, menší děti připravenými korunami. Okno dozdobily transparentními hedvábnými barevnými papíry a případnými výseky. Průsvity jsou moc hezkou dekorací do oken.

Přeji Vám do nového roku vše dobré, věřím, že jste si v klidu užili s dětmi vánoční svátky. Snad se Vám o Vánocích dostaly do ruky dětmi vyrobené šikulovské dekorace (děti Vám to měly dát jako překvapení pod stromeček :-) ).

Máme za sebou již hodně práce (prozatím jednodušších technik), snad i Vy vidíte na dětech pokroky (ve znalostech, samostatnosti, iniciativě, tvořivosti, trpělivosti, soustředěnosti...), tak jako já. Pro rekapitulaci a další směrování kurzu bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku, nezabere Vám déle než 2 minuty. Moc děkuji za zpětnou vazbu.

Do konce pololetí nás čekají ještě 2 lekce, druhé pololetí bude zahájeno 29. ledna a opět bude mít 16 lekcí. Platbu na pololetí 1 400 Kč, prosím, uhraďte do konce ledna na účet č. 1190103012/3030, do zprávy pro příjemce uveďte jméno a příjmení dítka. Jestliže si přejete zaslat fakturu, dejte vědět.

Přeji Vám krásné zimní dny

PS: Ve 2. pololetí se Šikula nekoná o jarních prázdninách Prahy-východ 26. a 27.2., dále pak 26. a  27.3. Středeční svátky 1. a 8. 5.  budou nahrazeny dle dohody s rodiči (pravděpodobně čtvrtek 2. a 9. 5. a/nebo úterky). Děkuji za pochopení.