I./1.25.+26.9.2018 – Výroba a zdobení notýsků a vizitek

25.09.2018 13:15

S dětmi si vyrobíme a ozdobíme notýsky, kam již od první hodiny zapisuji obecný popis, co s dětmi vyrábíme, co procvičujeme, co se jim povedlo a v čem se naopak budeme snažit zlepšit. Zaznamenávám zde konkrétní postřehy ohledně tvoření a pokroků Vašeho dítěte. Věřím, že uvítáte zavedení notýsku a budu ráda i za zpětnou vazbu od Vás.

Co dnes rozvíjíme:

  • seznámení se s novým prostředím, lektorem, stylem práce + „oťukání si“ dovedností dětí,
  • vlastní návrhy, fantazie,
  • nanášení barev, míchání, tupování houbičkou, stříkání kartáčkem,
  • stříhání, lepení,
  • dekorování (třpytky, plsť, třpytivá lepidla, kresba třpytivými fixy),
  • čistota práce,
  • radost z vlastnoručně vyrobeného notýsku a pocit zodpovědnosti za notýsek :-)

Děti si vybraly barevnou variantu  desek budoucího notýsku a  vlepily do nich připravený bloček a první úvodní  zprávu a zprávu z první hodiny pro rodiče. Dále  pak  nanášely vždy několik barev na desky a tupovaly houbičkou a stříkaly kartáčkem. Na desky pak nalepily  vystřižený motiv, který dozdobily plst, třpytkami, třpytivými lepidly a  fixy.Podobným nebo libovolným způsobem  pak děti ozdobily vizitku se jménem, kterou zalaminujeme a budeme označovat výrobky v průběhu roku. Všechny děti se moc snažily, nekopírovaly práci ostatních, do práce byly zabrané a šla jim od ruky. Notýsky se povedly!

ZJEDNODUŠENÝ POSTUP PRO DOKONČENÍ NOTÝSKU PRO DĚTI, KTERÉ NEBYLY NA PRVNÍ HODINĚ. Potřebné pomůcky: Nůžky, Herkules, štětec, anilinové nebo jiné barvy.

Bloček potřete z jedné venkovní strany lepidlem a vložte do desek, přitiskněte, natřete druhou venkovní část bločku a notýsek zavřete a přitiskněte. Notýsek rozevřete a položte deskami nahoru. Obě strany desek pomalujte zvenku barvami. Vystřihněte motiv (motýl/ raketa/ ufo) a nalepte zvenku na desky. Motiv dozdobte přiloženými filcovými kousky, které předem nastříháte (tady bude potřeba některým dětem pomoci). Třpitky dosypeme na hodině. Fotografie pro inspiraci.