Představení lektorky kurzů Tvoříme

Jmenuji se Olga Šebková, je mi +- 45 let, jsem vdaná, mám 2 kluky 12 a 14 let a posledních 18 let žiji v Dobročovicích. Pocházím ze Šumavy z rodiny výtvarníka a účetní. Od dětství jsem milovala výtvarné a tvůrčí činnosti, zároveň matematiku a jazyky a organizovala dětské „spolky“, kdekoliv jsem se vyskytla. Všechny tyto zájmy se ve mne tloukly při výběru budoucího povolání, resp. volby vysoké školy (jazyky, učitelství výtvarné výchovy a angličtiny, ekonomie? – to poslední bohužel? zvítězilo a absolvovala jsem VŠE). Po několika letech praxe v manažerské pozici v oboru informačních technologií a následných 5 letech rodičovské dovolené, kdy jsem si rozšiřovala kvalifikaci, jsem se rozhodla zvrátit směr svého profesního života opět k umění, tvoření a dětem. Vedu tvořivé kurzy v ateliéru MŠ Sibřina, působím jako lektorka v dětské skupině "Rozmarýn" spolku SOSák a jsem jeho administrativním zázením. Zároveň jsem úplně nezanevřela na svou původní profesi a věnuji se účetnictví a vedení administrativy.

Předpoklady:

  • 12 let studentkou a absolventkou výtvarného oboru ZUŠ,
  • od roku 2009 aktivní člen spolku Dobrák (kromě akcí pro občany, pořádání i příležitostných dílen pro děti),
  • v roce 2013 jsem absolvovala zkoušky odborné způsobilosti a získala osvědčení pro profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách se zaměřením na péči o děti od narození do 6 let
  • od roku 2013 vedení kurzu Šikula pro předškolní i školní děti
  • Od roku 2014 lektor v rodinném centru a školce Rozmarýn (spolek SOSák) a zároveň jeho administrativním a komunikačním zázemím.

Zájmy:

výtvarné a tvůrčí činnosti, šití, jóga, plavání, jízda na kole, lyžování, bylinková zahrada, příroda.